Holoubata

Domácí chov tradičním způsobem - "volný chov", rostou přirozeně. Krmivo obsahuje rozmanité přírodní složky (kukuřice, obilí, hrách, …) částečně vypěstované vlastními silami a částečně nakupované od domácích farem z okolí, které neobsahuje antibiotika, hormony či GMO.

Vykrmená holoubata, cena 350Kč/kg (2-3ks), na 1 porci se zpravidla počítá 1 kus

Dříve byla holoubata běžnou pochoutkou našich předků, kteří je využívali nejen k zahnání kručení v břiše, ale také jako lék. Právě holoubata byla předkládána dětem jako první příkrmy z masa k mateřskému mléku. Pro nemocné a rekonvalescenty byla holoubata hlavní položkou jídelníčku a maminky v těhotenství i v šestinedělí si holouběčím masem upevňovali zdraví. V dnešní době mají holoubata své pevné místo na stolech sportovců, lidí s problémy trávicího traktu, ale hlavně všech, kteří chtějí jíst zdravě a chutně.

Maso holoubat je velmi křehké, lehce stravitelné, chutné, dietní a má nezaměnitelné aroma. Má tmavou barvu s lehkou příchutí zvěřiny, mezi kterou se občas též zařazuje Při správné kuchyňské úpravě je šťavnaté a velmi rychle hotové. Holubí maso lze upéct nebo dusit na zelenině či víně, hodí se k pošírování, konfitování, vaření v páře nebo úpravě sous-vide. Skvěle chutná také ve formě paštiky. Během kuchyňské úpravy se tak neztratí cenné vitamíny

Věděli jste že..?

  • Nutriční hodnoty řadí zvěřinu k nejzdravějším masům, které je vhodné i pro dietní kuchyni?
  • Maso zvěřiny je bohaté na železo, zinek, vitamíny skupiny B a celou řadu důležitých aminokyselin ovlivňujících tvorbu a regeneraci buněk a příznivě působících na imunitní systém.

Domácí slepičí vajíčka

Slepice jsou chovány v přirozeném prostředí vesnice tzn. mají volný pohyb po travnatých plochách, kde mohou hřadovat, hrabat, popelit se a prostě se chovat tak, jak se slepice přirozeně chovají. Pro snášení vajec mají dostatečně velký kurník, kde slepice nic neruší.

Protože se věnujeme nejenom produkci vajec, ale také rostlinné výrobě, jsou nosnice krmeny krmivem z vlastní produkce a částečně kupované od domácích farem, které se skládá převážně z kukuřice, obilí, brambor, semínka slunečnice, zeleného krmení (jetel, vojtěška, mladé kopřivy, tráva, salát, mrkev,..) Jedná se tedy o čistě přírodní krmivo bez jakýchkoliv chemických přídavků. Vaječný žloutek má pak správnou tmavou barvu a celé vejce i tradiční chuť.

směs - 5Kč/kus (různé barvy a velikosti) – vejce jsou o minimální hmotnostní třídě M, tedy s váhou min.54 gramů

směs malá - 3Kč/kus (tato vejce nejsou dostupná po celý rok, ale jen když začínají snášet mladé slepičky)

Sezónní produkce

Momentálně nemáme žádný sezónní produkt v nabídce

© Pidifarma | Zalužany 139, 262 84 Zalužany , tel: 603 730 363 , email: pidifarma@seznam.cz